Region metropolitalny Norymberga

Region metropolitalny Norymberga

PDFDrukujEmail

Dodano: 15.05.2013

Bawaria leży w południowo-wschodniej części Niemiec i jest jednym z najbogatszych regionów tego kraju. Stolicą Bawarii jest Monachium – trzecie pod względem wielkości miasto w Niemczech. W sektorze high-tech Bawaria zajmuje pierwsze miejsce w Europie - ponad 12% zatrudnionych to osób pracuje w sektorze najnowszych technologii, co oznacza absolutną europejską czołówkę.

Norymberga jest drugim co do wielkości miastem w Bawarii. W obszarze metropolitalnym tego miasta w ponad 22.000 działających tu firm zatrudnionych jest 350.000 pracowników i jest on jednym z wiodących europejskich regionów przemysłu technologicznego (ICT - Information & Communication Technology).

Wedle statystyk to własnie na obszarze Norymbergii swoje badania i projekty prowadzi największa część pracujących w Niemczech inżynierów i informatyków. W zgłoszeniach patentowych region ten zajmuje trzecie miejsce w Europie. Tutaj również mieści się największy w kraju Instytut Fraunhofera, znany m.in. z opracowania formatu mp3.

Region metropolitalny miasta Norymberga jest również jednym z wiodących rejonów branż telekomunikacyjnej i testowania oprogramowania. Na jego obszarze swoje siedziby mają m.in. Datev, GFK i Siemens.

 

   
| sobota, 17. lutego 2018 | Designed by: MariooweB | Administrator |