Bawaria – czy warto się wybrać i jak tam dojechać?

Bawaria – czy warto się wybrać i jak tam dojechać?

PDFDrukujEmail

Dodano: 29.11.2013

Bawaria jest świetnym miejscem do zamieszkania oraz miejscem, które po prostu warto odwiedzić. Jest to region Niemiec doceniany nie tylko przez obcokrajowców, ale i przez rodowitych Niemców – jest najczęstszym celem podróży w okresie urlopowym, dlatego też nazywana jest często „krainą urlopów”. Przebywając w Bawarii możemy nie tylko zarazić się optymizmem i radością życia, która bije od Bawarczyków, ale także obejrzeć niesamowite krajobrazy, pojeździć na nartach czy też zwiedzić zabytki znajdujące się na liście UNESCO.

Jak możemy tam dotrzeć? Najlepiej jest kierować się w stronę jednego z dwóch głównych miast Bawarii – Monachium lub Norymbergi.

 

SAMOLOTEM

Pomiędzy Polską a Bawarią (Monachium) kursują aktualnie 2 linie lotnicze: Lot oraz Lufthansa. Bezpośrednio do Monachium możemy polecieć samolotem Lufthansy z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Poznania i Gdańska. Na tych samych trasach kursuje Lot, który oferuje dodatkowo połączenia z Katowic.

 

AUTOBUSEM / POCIĄGIEM

Pomiędzy Polską a Norymbergą (i Monachium) kursuje kilka linii autobusowych, tj. Eurolines, Eurobus, Sindbad, Ecolines, PKS Warmia. Można też wybrać się w podróż pociągiem, jednak trzeba się wtedy liczyć z koniecznością przesiadki do innego pociągu już po stronie Niemiec.

 

SAMOCHODEM

Niemcy mają bardzo dobrze rozwiniętą sieć autostrad, dzięki czemu podróż samochodem po Niemczech zajmuje znacznie mniej czasu niż po Polsce. Przykładowo na przejazd np. z Wrocławia do Norymbergii powinniśmy sobie zaplanować ok. 5-6 godzin. Zgodnie z informacjami Federalnego Urzędu Statystycznego w Wiesbaden, na koniec 2012 roku w Niemczech było zameldowanych ok. 532.000 Polaków. Część z tych osób regularnie przyjeżdża do Polski na weekend, dlatego jeżeli chcielibyśmy się z kimś zabrać to warto zajrzeć na portal www.blablacar.pl.

 

   
| sobota, 17. lutego 2018 | Designed by: MariooweB | Administrator |